Megtörténhet az elképzelhetetlen: szép lassan eltűnhet a Google kereső
Jelentősen veszítenek piaci részesedésükből a hagyományos keresőmotorok – jósolja a Gartner.
Jelentősen veszítenek piaci részesedésükből a hagyományos keresőmotorok – jósolja a Gartner.
Egy nagy átmárkázás mellett egy többre képes nyelvi modellt is elérhetővé tett a Google. Az új, mesterséges intelligenciára (MI) alapozó szolgáltatás, hasonlóan a konkurensekhez, előfizetéssel vehető igénybe. Érkezett egy új mobilalkalmazás is.
Felturbózta mesterséges intelligenciás eszköztárát a Google: az ImageFX képgeneráló megjelentetése mellett frissítették a zenés MI-t is.
Néhány napok belül Gemini néven folytathatja a Bard, a Google mesterséges intelligenciával dolgozó chatbotja. Egy új alkalmazás is érkezhet a váltással.
Magát az Appent is meglepte a Google lépése, hogy szerződést bontanak velük. A cég kulcsszereplője a Google mesterséges intelligenciás fejlesztéseinek.
Nem varázsgömbbe néztek a brit Daily Mail újságírói, hanem ennél jóval korszerűbb módszerhez folyamodtak: chatbotokat kérdeztek meg arról, mire számíthatunk 2024-ben. Elsősorban a saját területükről, saját várható képességeikről jósoltak, de voltak ennél ijesztőbb, napjainkhoz kapcsolódó próféciáik is.
Az ígéret szerint a legtöbb területen a ChatGPT-nél is fejlettebb a Google teljesen új nyelvi modellje, mely új lökést adhat a cég mesterségesintelligencia-megoldásainak. Érkezik a még okosabb Bard, de a Gemini által az okostelefonok is új képességeket kaphatnak rövidesen.
A Google chatbotja, a Bard már képes válaszolni a YouTube-videókkal kapcsolatos bizonyos kérdésekre. A cég ígéri, ez még csak a kezdet.
Újságírói tapasztalatok szerint a mesterséges intelligencia jelenleg nem egészen úgy működik a Gmailben, mint ahogy kellene.
A ChatGPT berobbanása óta egyre-másra kerülnek elő a mesterséges intelligencia (MI) különféle változatai, de ez mit sem módosítja azt a tényt, hogy mindenki az amerikai OpenAI fejlesztéséről beszél.
Viszonylag könnyedén megkerülhető a közismert chatbotok biztonsági védelmi rendszere – mutattak rá kutatók. Felfedezésük azt jelenti, hogy aki szeretne, könnyen visszaélhet a mesterséges intelligenciában (MI) rejlő potenciállal.
Bár sok országban már március óta kipróbálható, az Európai Unió területén még csak most tette elérhetővé a Bardot a Google – az eddigi legnagyobb bevezetési hullám részeként már hazánkból is kipróbálható a chatbot, ami a ChatGPT-vel és a Binggel kelhet versenyre.
A Kaliforniai Egyetem oktatói és hallgatói egy nem mindennapi küzdőteret fejlesztettek, amit bárki kipróbálhat. Chatbotokat lehet ugyanarra a feladatra felkérni, majd eldönteni, melyik teljesített jobban.
Igencsak szokatlan választ adott több felhasználónak és egy lapnak is a Google Bard, a chatbot szerint ugyanis jobb az Apple iOS operációs rendszere, mint a Google saját Androidja.
Azt hihetnénk, hogy ha egy vállalatnak van valamilyen különleges fejlesztése, akkor azt szeretné, ha azt az alkalmazottai minél többet használnák. Úgy tűnik, a mesterséges intelligencia kivétel: mindenesetre a Google komoly figyelmeztetéseket fogalmazott meg dolgozóinak a mesterséges intelligencia használatával kapcsolatban.
Az ír adatvédelmi hatóság szerint a Google nem adott elég információt a Bard nevű szolgáltatásával kapcsolatban arról, hogy miként maradnak biztonságban a felhasználói adatok. A szolgáltatás uniós rajtja ezért függőben van.